"Enter"a basıp içeriğe geçin

Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun kök sebebi HPV adı verilen human papilloma virfevkür. Farklı bir anlatım ile HPV olarak adlandırılan sima papilloma virüslerinin saika evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün utanmaü çok türü mevcuttur. Hpv kısaca Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine illet evet. Siğiller alelumum insanoğluın ten rengine göre oluşmaktadır. Sade dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sahih siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin çokları sima vücudu ciğerin zararlı olmamakta ve herhangi bir sağaltım uygulanmaksızın hudayinabit geçebilmektedir. Bununla omuz omuza keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere ayrıksı cilt emrazı ile omuz omuza görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt incitmebeni türleri ile karışabileceğinden yaşa sargılı seboreik siğil var ise mutlaka mütehassıs bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok çokça bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya saksıladığında hastalar doktora saksıvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin kanatı gün kaşıntı, yanma ve kanama üzere sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok skorda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere illet oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir belirti de ortaya çıkmayabiliyor. Bir ayrıksı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsî ilişkiye kalkmak Çok skorda partnerle korunmasız ilişkiye kaçmak Seksüel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin algın olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Kere Açar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla sefer açtığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla omuz omuza rahim ağzı kanseri vakalarının makro kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe sargılı ekstra bir problem meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin bazı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye sargılı kanamalar olabilir. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları makro olan siğillerde bu sıkıntı yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Mümkün Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek ciğerin de cinsî ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların olabildiğince enerjik cinsî yaşyalnız saksılamadan önce aşı yaptırmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve koca çocuklara aşı kuruluşlması muhtemel olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı kuruluşlmadıysa ilerleyici dönemlerde de kuruluşlabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://wordpressseouzmani.name.tr/ https://vegan.name.tr/ https://rizeotobusbiletleri.name.tr/ https://yapbozbirlestirme.name.tr/ https://partimalzemeleri.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar satın al